Ilgın Niron

Biraz Yemek, Biraz Tasarım

Bi kahve? Brew Lab

By 13:29 , ,
Bir İzmirli ve sonradan İstanbullu olarak, İstanbul'da yaşamanın belki de en güzel yanı, her gün yeni keşifler yapabiliyor olmak. Şehrin neredeyse tamamını karış karış bilsek de bazen şehirin sokakları bize güzel süprizler yapıp şaşırtabiliyor. 

Tophane'den İstiklal'e çıkan o dimdik ve up uzun Boğazkesen Caddesiyle hemen devamındaki Yeni Çarşı Caddesi ilk bakışta göz korkutucu olsa da aslında, buralar keşfedilmeyi bekleyen gizli kalmış birçok güzellikle dolu. Sağlı sollu bir sürü güzel dükkanlar, restoranlar ve kafeler var.
Biz de geçenlerde yine bir keşif gününde, gözümüzü karartıp bu dik yokuştan İstiklal'e çıkalım dedik ve Brew Lab'i keşfettik. Tabi hemen sokağa yayılan muhteşem kahve kokusuyla büyülenip içeri daldık.  

Coffee Brew Lab'in head baristası 2011 Türkiye Barista, 2012 ve 2013 Türkiye Latte Art Şampiyonu, 2015 Türkiye Barista Şampiyonu ve son olarak da Time Out İstanbul'un 14. Yeme İçme Ödülleri'nde İstanbul'un En İyi Baristası seçilen Özkan Yetik. Özkan Yetik birbirinden yaratıcı latte art sunumlarını ve lab menüsünde yer alan demleme yöntemlerini kullanarak nefis kahveler hazırlıyor.
Mana Yıldız Tasarımı Bardaklar

Tasarımına bayıldığım, kahve bardakları, altlıkları ve pasta tabakları gibi tüm sunum malzemeleri Mana Yıldız, mekanın dekorasyonu On3On7 tarafından hayata geçirilmiş.

Brew Lab'de hangi kahve demleme yöntemi bana göre derseniz? Ben hala Latte'ciyim. Hiç vazgeçmedim, vezgeçemeyeceğim sanırım. Ama farklı şeyler denemeyi sevenlerdenseniz Cold Drip, Syphon, V60 ve Aeropress demleme yöntemlerini deneyimleyebilirsiniz.

Afiyet Olsun! :)

Cold Drip: Soğuk su ile uzun süre demlenerek yapılıyor.
Hafif gövdeli, kompleks ama yumuşak, asiditesi düşük bir kahve elde edilir.

Syphon: Bez filtre ile demlenen tek kahve demleme yöntemidir.
Berrak, içimi hoş, güçlü ve aromalı bir kahve elde edilir.
         
                                                                                          #kahve #brewlab #beyoglu #brewlabbeyoglu 
                                                                                          #ozkanyetik #thirdwavecoffeeshop #istanbul 

You Might Also Like

6 yorum

 1. SEO Akademi, teknolojiyi ve çağın gelişmelerini yakından takip ederek yüksek standartta eğitim vermektedir. Yaratıcı, problem çözme yetisine sahip, çağın gereklerine ayak uyduran, yeteneklerinin farkında bireyler yetiştirmek ve kurumlara özel çözümler sunmak ilkesiyle hareket eden eğitim merkezimiz sahip olduğu yetkinlikler ile sektöründe en güvenilir ve güçlü eğitim kurumudur.
  http://www.seoegitimzirvesi.com/hakkimizda/
  #seo #seoeğitimi #seoakademi

  YanıtlaSil
 2. Firmalara ve firmaların SEO departmanlarına kurumsal web sitelerini düzenlemelerini sağlayacak optimizasyon terimlerini, kriterlerini, aşamalarını ve araçlarını öğretecek, Google’da üst sırayı yakalayacak siteleri bünyelerinde hazırlamalarını sağlayacak eğitimlerde siz de yerinizi ayırtın…
  http://www.seoakademi.com.tr/egitimler/kurumsal-seo-egitimi/
  #seo #seoakademi #kurumsalseo

  YanıtlaSil
 3. Yurt içi ve yurt dışı Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Liselerinde okumak isteyenler, yurt dışı lisans ve master programlarına portfolyo hazırlamak isteyenler, sanat kariyerine nasıl yön vermesi gerektiğine karar veremeyenler, hangi bölümün yeteneklerini tam olarak yansıtacağını öğrenmek isteyenler için Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu ile Eğitim Danışmanlığı!
  http://www.guzelsanatlarahazirlikkursu.com.tr/
  #güzelsanatlarahazırlıkkursu #güzelsanatlarahazırlıkkursları #güzelsanatlarahazırlıkkurs

  YanıtlaSil
 4. Ortodonti Uzmanı Ömer Polat, diş teli tedavisi uygulamaları, hızlı teşhis ve tedavi, uluslararası yöntemler, çocuk ve yetişkin ortodontisinde profesyonel tedaviler.
  http://www.dromerpolat.com/
  #ortodontiuzmanıömerpolat #ortodontistömerpolat #ömerpolat

  YanıtlaSil
 5. Dans Akademi Türkiye’nin en çok tercih edilen dans kursu, profesyonel eğitmenler, kaliteli eğitim, ekonomik fiyatlar, dans koçluğu ve özel ders programları.
  http://www.danskursu.com.tr/
  #danskursu #danskursları #danskurs

  YanıtlaSil
 6. Her biri alanında uzman, mesleğinin etik değerlerine saygılı, danışanlarının sağlıklı ve güvenli şekilde kilo vermesini sağlayan diyet uzmanı ve diyetisyenler ile birlikte kişiye özel beslenme danışmanlığı ve diyetisyen hizmetleri.

  YanıtlaSil